Tu jesteś: Strona główna FAQ
 Praktyka dowiodła, że naturalne, odpowiednio wyselekcjonowane, drewno jest niezrównanie pięknym, zdrowym i ekologicznym materiałem do produkcji okien i drzwi... więcej>

Od kiedy firma MAXBUD działa na rynku?

Przedsiębiorstwo "MAXBUD" Sp. z o.o. powstało w 1989 r. na bazie zakładu stolarskiego, prowadzonego od 1982 r. przez obecnego głównego udziałowca. Od 1991 r. nasza firma specjalizuje się w produkcji ekskluzywnej drewnianej stolarki budowlanej, a przede wszystkim: okien, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz bram garażowych.

 


Z jakiego materiału są robione okna i drzwi Maxbudu?


Podstawowym materiałem stosowanym przez nas do produkcji jest wyselekcjonowane drewno sosnowe i drewno red meranti, o właściwej wilgotności, gęstości i całkowicie pozbawione wad. Na życzenie Klienta jesteśmy gotowi wykonać okna i drzwi z innych rodzajów drewna takich jak np. dąb, buk, modrzew lub różne gatunki egzotyczne.

 


Jaka jest konstrukcja produktów Maxbudu?

Ościeżnice i ramiaki skrzydeł są wykonane z warstwowo klejonego drewna o odpowiednio dobieranym usłojeniu. Proces wielowarstwowego klejenia zapewnia większą wytrzymałość i stabilność wyrobów i tak np. warstwy zewnętrzne kantówki okiennej - to nie łączona po długości tarcica, bez najmniejszych wad. Przekroje ram:

 • okiennych: 68 x 80 mm (Euro 68), 78 x 80 mm (Energo 78), 92 x 80 mm (Passiv 92)
 • drzwi zewn.: ościeżnica 68 x 80 mm, ramy skrzydeł 54 lub 68 lub 78 x 135 mm.
 • drzwi wewn.: ościeżnica 42 lub 52 x 100 mm, ramy skrzydeł 42 x 120 mm

 

 

Jaka jest przewaga okien drewnianych nad plastykowymi?

Produkowana przez nas wysokiej jakości drewniana stolarka okienna przewyższa wyroby plastykowe pod względem estetycznym, użytkowym, ekologicznym i zdrowotnym, jak również charakteryzuje się dłuższą żywotnością. Okna PCV starzejąc się często tracą kolor i deformują się. Natomiast oknom drewnianym dzięki możliwości renowacji można przywrócić atrakcyjny wygląd, a profile drewniane pracują wokół określonych gabarytów nie ulegając stałej deformacji.

 


Jak dokonać optymalnego wyboru?

Naszym klientom udzielamy bezpłatnie porad dotyczących jak najbardziej funkcjonalnego i ekonomicznego wykonania stolarki. Przykładowe wzory produkowanych w naszej firmie okien, drzwi i bram garażowych można dokładnie obejrzeć we wzorcowni.

 


Jakie są zasady podawania wymiarów?

Na potrzeby wstępnej wyceny wystarczające są orientacyjne wymiary otworów podane przez Klienta. Przed podpisaniem umowy zalecane jest jednak sprawdzenie wymiarów na miejscu przeznaczenia przez pracowników "MAXBUDU".

 


Ile trwa realizacja zamówienia?

Czas realizacji zależy od wielkości zamówienia oraz indywidualnych właściwości produktów (kształty, rodzaj drewna, rodzaj wykończeń itp.). Z reguły wyroby są gotowe w ciągu 5 - 10 tygodni.

 


Czy firma MAXBUD zapewnia transport zamówionych produktów?

Tak, dysponujemy samochodami przystosowanymi do bezpiecznego przewozu stolarki okiennej i drzwiowej, odpowiadając za poprawne i bezusterkowe dostarczenie wyrobów. Realizacja okien obejmuje ich dostawę w promieniu 50 km od siedziby firmy. Wszelkie wyroby przez nas montowane są zwykle dostarczane na miejsce przeznaczenia bez dodatkowej odpłatności.

 

 

Czy firma MAXBUD zapewnia montaż zamówionych produktów?

Tak, zalecamy Państwu skorzystanie z naszych usług montażowych, które wykonujemy z wielką dbałością, przy zastosowaniu najlepszych materiałów oraz profesjonalnych narzędzi. Poprawny montaż ma zasadnicze znaczenia dla sprawnego funkcjonowania wyrobów.

 


Jak często należy konserwować stolarkę drewnianą?

Wyroby drewniane wystawione na działanie słońca, deszczu lub śniegu powinny być kontrolowane przynajmniej dwa razy w roku - najlepiej przed zimą i po niej. W trakcie tego przeglądu zalecamy dokonanie konserwacji i ewentualnej (w razie potrzeby) regulacji metalowych okuć. Potrzeba przeprowadzenia renowacji powłok zabezpieczających elementy drewniane od strony zewnętrznej, nie występuje częściej niż w okresach określonych w Karcie Gwarancyjnej. Odświeżanie powierzchni drewnianych od strony pomieszczeń - w tym stolarki wewnętrznej - wskazane jest nie częściej niż co kilkanaście lat.

 


Jaka jest gwarancja na produkty firmy MAXBUD?

Na nasze wyroby udzielamy:

 • 5 lat od daty produkcji szyb na szczelność szyb zespolonych
 • 4 lata na okienne okucia obwiedniowe
 • 4 lata dla okien i 3 lat dla drzwi zewnętrznych i balkonowych typu HS i PSK na konstrukcję i na trwałość impregnacji oraz lakierowania drewana (nie dotyczy szprosów i dolnych poziomych  ram skrzydeł bez nakładek aluminiowych - od strony zewnętrznej) - dla: dębu oraz gatunków egzotycznych: acajou, durian, frake, framire, iroko, red meranti, sapeli, white seraya i eukaliptus*
 • 4 lata na trwałość galwanicznych powłok aluminiowych parapetów zewnętrznych
 • 3 lata dla okien i 2 lata dla drzwi zewnętrznych i balkonowych typu HS i PSK na trwałość impregnacji i lakierowania oraz brak odkształceń i pęknięć drewna sosonowego*.
 • 2 lata na drzwi zewnętrzne
 • 2 lata na trwałość impregnacji i lakierowania drewna w przypadku wykonania okien w wersji bez listew aluminiowych – chroniących dolne poziome drewniane przyszybowe elementy ram skrzydeł oraz z drewnianymi osłonami maskującymi od zewnątrz szyny deszczowe (okapniki rynnowe)
 • 2 lata na okiennice zewnętrzne
 • 2 lata na drewniane parapety wewnętrzne
 • 2 lata na trwałość malarskich (proszkowych) powłok aluminiowych i stalowych parapetów zewnętrznych
 • 2 lata na trwałość impregnacji i lakierowania (malowania) drewnianych szprosów stolarki zewnętrznej
 • 2 lata na uszczelki okienne i drzwiowe
 • 3 miesięcy na trwałość olejowania (gdy zamiast impregnatu, lakieru lub farby zastosowany został na życzenie klienta olej)
 • 1 rok na powłoki nakładek ozdobnych na zawiasy okienne i drzwiowe
 • 1 rok na zamki, wkładki cylindryczne, klamiki, szyldy, elektrozaczepy, samozamykacze, otwieracze naświetli itp.

 

*Z powyższego okresu gwarancji wyłączone są bardzo ciemne i bardzo jasne kolory, na które gwarancja wynosi 2 lata.

 

Trzyletni i czteroletni okres gwarancji na powłoki lakiernicze nie dotyczy wyrobów wykonanych z warstwowo klejonego drewna o lamelach zewnętrznych łączonych na mikrowczepy. Powłoki lakiernicze tych wyrobów objete są dwuletnim okresem gwarancji.

 

Gwarancja dotyczy wyłacznie wyrobów znajdujących się na terytorium Polski.

 


W jakich godzinach jest otwarte biuro obsługi klienta?

Biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 17:00 oraz we wszystkie soboty od godz. 9.00 do godz. 14:00. Istnieje też możliwość umówienia się doradcą techniczno-handlowym poza wyżej wymienionym przedziałem godzinowym. Informacji udzielamy również telefonicznie oraz poczta tradycyjną i elektroniczną.

 

 

 

Czym są „ciepłe ramki” dystansowe?

Ramka dystansowa w szybie zespolonej to element wykonany z metalu oddzielający na daną odległość tafle szkła. Do niedawna ramki wykonywane były wyłącznie z aluminium, które charakteryzuje się dobrym przewodzeniem ciepła, dlatego też na obszarze ramki dystansowej następował duży ubytek ciepła – tzw. mostek termiczny. W celu wyeliminowania tego typu niedoskonałości, a tym samym zwiększenia termoizolacji szyb wprowadzono na rynek tzw. ciepłą ramkę dystansową SWISSSPACERˆ.
Ciepła ramka dystansowa zbudowana jest z materiału organicznego pochodzącego z syntezy włókien szklanych. Dzięki temu, w odróżnieniu od tradycyjnych ramek dystansowych, ciepła ramka zapewnia niewielkie przewodnictwo cieplne, a co za tym idzie przeciwdziała zjawisku mostka termicznego. Po zamontowaniu SWISSSPACERˆ izolacja termiczna brzegów przeszkleń jest podobna do izolacji ram okiennych. Wartość U okna podwyższona zostaje prawie o 10 procent. Okna wyposażone w „ciepłe ramki” są szczególnie zalecane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich kuchnie, łazienki i pralnie.


okna drewniane | producent okien | okna angielskie | projekt i wykonanie: Best Group