Tu jesteś: Strona główna Oferta Okna standardowe Okna angielskie
 Praktyka dowiodła, że naturalne, odpowiednio wyselekcjonowane, drewno jest niezrównanie pięknym, zdrowym i ekologicznym materiałem do produkcji okien i drzwi... więcej>

Okna angielskie, holenderskie i skandynawskie

 

Obok standardowej stolarki okiennej otwieranej i/lub uchylanej do wewnątrz mieszkania, posiadamy w ofercie również okna otwierane na zewnątrz lub gilotynowe czyli przesuwne w osi góra - dół (okna typu SASH) w schematach typowych dla budownictwa angielskiego, holenderskiego i skandynawskiego.

 

Mechanizm przesuwania skrzydeł okien typu SASH może być oparty na sprężynach (SPRING BALANCE) lub na ciężarkach/odważnikach (CORDS & WEIGHT).

 Okno typu SASH (widok od wewnątrz)

Okno typu SASH (widok od zewnątrz)

horn zapinki okienne
Element dekoracyjny okien sash - tzw. horn Elementy okuć okien sash: zapinki i tzw. uszy
nawiewnik
Typowym wyposażeniem okien typu sash są okucia składające się z trzech elementów: pierścienia, zapinki oraz uszu. Standardowe kolory to: chrom mat (na zdjęciu), chrom z połyskiem, złoty i biały.
Na życzenie, montujemy w oknach gilotynowych również nawiewniki (vents)
sash window sash windows
Okna typu SASH mogą być wyposażone w liczne opcje dodatkowe takie jak szprosy naklejane (sash bars), szyby hartowane (toughened glass), laminowane (laminated glass), matowe (frosted glass) lub ornamentowe (ornamental glass).


Okno typu STORM-PROOF CASEMENT
(widok od wewnątrz)

Okno typu STORM-PROOF CASEMENT
(widok od zewnątrz)

flush casement flush casement

Okno typu FLUSH CASEMENT (od zewnątrz skrzydło jest w jednej płaszczyźnie z ościeżnicą)

flush casement
flush casement

Okno typu FLUSH CASEMENT dwurzędowe (górne skrzydło odchylne, dolne skrzydło stałe)

single hung sash window with awning single hung sash window with awning

Produkujemy również okna będące kombinacją systemów SASH SINGLE HUNG i STORM-PROOF CASEMENT. W takim rozwiązaniu jedno skrzydło jest przesuwne - jak w typowym oknie gilotynowym, a drugie skrzydło jest odchylne. Okno pokazane na powyższym zdjęciu jest wykonane w systemie pasywnym: grubość skrzydeł 92 mm, szyba dwukomorowa o współczynniku Ug=0,5 W/m2K. Drewno dębowe olejowane.

 

 

Podobnie jak w sash windows tak i w casement windows mogą być zastosowane szprosy lub wyżej wymienione dodatkowe opcje dotyczące przerożnych typów przeszklenia.

French Door French Door

Charakterystycznym rozwiązaniem dla budownictwa angielskiego są dwuskrzydłowe drzwi tarasowe otwierane na zewnątrz typu French Door. Zgodnie z wymogami prawa brytyjskiego, tego typu drzwi wyposażone są w szkło obustronnie hartowane lub laminowane. Klienci mają do wyboru m.in. próg aluminiowy lub drewniany oraz zamek pojedynczy lub listwowy (wielopunktowy). French Door często występują w komplecie naświetlem stałym.

 

 

brio brio
Oferujemy również okna przesuwno - harmonijkowe otwierane na zewnątrz (bi-fold) - na okuciach firmy BRIO. Standardowym wyposażeniem jest klamka obustronna oraz zamek listwowy FUHR lub GU.

Okna w systemach angielskich, podobnie jak tzw. euro-okna, wykonujemy w trzech grubościach skrzydeł: 68 mm, 78 mm i 92 mm (okna w tych dwóch ostatnich wariantach z reguły wyposażone są w potrójna szybę (dwukomorową).


okna drewniane | producent okien | okna angielskie | projekt i wykonanie: Best Group