Tu jesteś: Oferta Bramy

Bramy rozwierane

 

Są to tradycyjne dwuskrzydłowe bramy o grubościach skrzydeł 54 mm lub 68 mm, wykonane z drewna, a przy grubości 68 mm mogą być wzmocnione dodatkowo (za dopłatą) ukrytymi wewnątrz skrzydeł aluminiowymi blachami o grubości 3 mm. Konstrukcja ich jest zbliżona do zewnętrznych drzwi dwuskrzydłowych, jednakże od strony pomieszczenia wykończenie bram jest na ogół bardziej skromne niż drzwi.

 

Bramy uchylne


Bramy te są otwierane przez podnoszenie do góry. Pod drewnianym pokryciem umieszczamy ocieplenie. Bramy te, zależnie od ich konstrukcji, mogą być wyposażone w górne (podsufitowe) prowadnice lub w mechanizm otwierania eliminujący potrzebę zastosowania tego typu prowadnic. Bramy te mogą swoim wyglądem ściśle nawiązywać do wybranego wzoru drzwi zewnętrznych.

 

Bramy segmentowe (sekcyjne)

 

Są one zbudowane z poziomych (górne) lub pionowych (boczne) segmentów, przesuwających się przy otwieraniu do góry lub na bok (zależnie od typu bramy) po prowadnicach bocznych lub podsufitowych (bramy górne). Elementy konstrukcyjne segmentów, wykonane z aluminium, są ocieplone oraz pokryte dwustronnie drewnem.

 

Dodatkową ozdobą wszystkich typów bram garażowych są drewniane obłożenia ościeży.

 

Otwieranie

 

Wszystkie bramy mogą być otwieranie ręcznie lub przy pomocy zdalnie obsługiwanych napędów. Korzystając z pilota można np. otworzyć bramę i wjechać bezpośrednio do oświetlonego przez 3 min. garażu.


projekt i wykonanie: Best Group